آموزش سئو سایت گردشگری

نوشته شده توسط حمیدرضا اسماعلی زاده در تاریخ 14 آذر 1398

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (باتشکر، امتیاز شما ثبت شد.)
Loading...
سئو سایت گردشگری

سئو سایت گردشگری و آژانس هواپیمایی با “نوین سئو”

سئو سایت گردشگری: (SEO Site Tourism) روشی عالی و موثر برای جذب مشتری بیشتر است. سایت های گردشگری در عصر جدید بیشترین مشتری های خود را از طریق فضای مجازی بدست می آورند. که این با بهینه سازی سایت گردشگری محقق می شود.

سئو سایت گردشگری مهمترین بخش بازاریابی اینترنتی می باشد. از این رو داشتن رتبه بالا در موتور های جستجو گر می تواند به آنها در کسب درآمد بالاتر کمک شایانی نماید. تا پایان این مقاله با نوین سئو همراه باشید.

شرکت های گردشگری یکی دیگر از شرکت هایی به شمار می روند، که به دنبال رونق بیشتر کسب و کار خود هستند. از این رو ترجیح می دهند با سئو سایت گردشگری، به رتبه ی بالایی در موتورهای جستجو دست یابند. سئو این سایت ها می تواند تاثیر بالایی در کسب درآمد آنها داشته باشد. 

البته این مسئله به نحوه اجرای سئو سایت های گردشگری بستگی دارد. اگر سئو سایت به درستی صورت پذیرد، بدون شک می تواند نتایج مثبت به بار آورد. اما صرفا وقت گذاشتن برای سئو سایت آژانس مسافرتی، بدون این که درک درستی از این عمل وجود داشته باشد، می تواند علاوه بر بی نتیجه بود، حتی تاثیر معکوسی نیز داشته باشد.

ما قصد داریم در این مطلب در مورد سئو وب سایت های تور و گردشگری برای شما صحبت کنیم. اما ابتدا باید بدانیم سئو این دسته از سایت ها چه مزایایی می تواند برای ما داشته باشد. تا علاوه بر اموزش درست، انگیزه قوی تری نیز برای سئو سایت های خود بدست اوریم. 

این نکته را می دانیم که برای عملکرد بهتر سئو وب سایت، باید بیشتر تمرکزمان را بر روی تولید محتوایی با کیفیت بگذاریم. شاید این مهمترین رمز موفقیت باشد. پس با این حساب باید به موارد دیگری همچون انتخاب کلمات کلیدی، عبارت های مرتبط، و دیگر قوانین سئو نیز باید توجه ویژه ای داشته باشیم.

سئو سایت سفر

مزایای استفاده از سئو سایت گردشگری

سئو سایت گردشگری مهمترین بخش بازاریابی اینترنتی می باشد. در دورانی زندگی می کنیم، که درصد بالایی از کارهای از طریق اینترنت انجام می شود. به همین دلیل شبکه های اجتماعی می توانند در هر زمینه ای برای ما کمک رسان عالی باشند. مثلا وقتی تصمیم به سفر می گیرید، اولین مکانی که به آن مراجعه می کنید سایت های گردشگری است.

دیگر همچون گذشته به مکان های خاصی برای کسب اطلاعات درمورد نحوه سفر مراجعه نمی کنید. به همین دلیل مشتریان زیادی از طریق همین شبکه های اجتماعی و اینترنت به راحتی اقدام به سفر می کنند. حتی برای رزرو بلیط هم نیازی نیست به تورهای گردشگری مراجعه نمود. 

در منزل و با صرف کمترین زمان ممکن می توان بلیط تهیه و خریداری کرد. از این رو بیشتر شرکت های گردشگری اقدام به استفاده از وب سایت های گردشگری نموده اند. اما هر چه قدر سئو این سایت ها در موتور های جستجو بالاتر باشد، مشتری بیشتری کسب خواهند کرد. 

پس سئو سایت های گردشگری می تواند نقش فوق العاده عالی در رونق کسب و کار شما داشته باشد. اگر شما بتوانید سایت خود را در موتورهای جستجو به رتبه بالا برسانید، بازدید از وب سایت شما نیز افزایش می یابد. همین مسئله یعنی جذب مشتری بیشتر و کسب درآمد بالاتر.

اگر کاربران نتوانند وب سایت شما را در صفحه اول گوگل مشاهده کنند، می تواند بهترین موقعیت ها را از شما دور کند. این نکته را نیز باید در نظر داشته باشید که درصد کمی از افراد هستند که به صفحات دیگر گوگل مراجعه می کنند. 

از این رو در صفحه نخست گوگل قرار گرفتن وب سایت از اهمیت بالایی برخوردار است. شما باید برای این که کاربران و موتور های جستجو را قانع کنید، که وب سایتی مناسب و ایده آل دارید، باید به صورت کاملا دقیق و حساس بر روی سئو وب سایت خود تمرکز نمایید.

توریست های بسیاری هستند که از هر کجای ایران و جهان، از طریق این موتور های جستجو به دنبال یافتن سایت گردشگری مناسب هستند. شما می توانید تلاش کنید تا وب سایت خود را در منطقه جغرافیایی مناسب، به بازدید بالا برسانید. 

از طرف دیگر محتواهایی که در وب سایت خود منتشر می کنید، به شما این امکان را می دهد که مشتری را قانع نمایید. که مسیر درستی را برای هدف خود انتخاب نموده است. 

بهینه سازی سایت گردشگری

علت اهمیت سئو سایت های گردشگری چیست؟

حتما با این سوال روبرو شده اید که اهمیت سئو وب سایت های گردشگری چیست؟ و اصلا چرا باید سایت هایی که در زمینه گردشگری فعالیت می کنند، به سئو سایت خود فکر کنند؟ مگر نه این که این سایت ها بسته به تقاضای مشتری انتخاب می شوند؟ 

باید بگوییم سئو سایت گردشگری و کسب رتبه مناسب در گوگل، همچون دیگر سایت ها از اهمیت برخوردار است. بیشتر کاربرانی که به دنبال سایت های گردشگری هستند، از کلمات کلیدی خاصی استفاده می کنند. پس اگر وب سایت شما این موارد را رعایت نکند، بدون شک در حین جستجو کاربران، سایت شما دیده نخواهد شد.

باید بگوییم سئو سایت های گردشگری می تواند رشد تجارت شما در این زمینه را تضمین نماید. می توانید درآمد بهتر و بیشتری از طریق رزرو تورهای داخلی و خارجی بدست آورید. فصل هایی که مسافرت در ایرانیان در آنها بیشتر است، فصلهای تابستان  بهار است.

اگر سایت شما سئو مناسبی داشته باشد می تواند در این ایام به بهترین شکل ممکن مشتری را به سمت شما بکشاند. میدانیم که امروزه دیگر برای هر حرکتی دست به گوشی می شویم، تا در سایت های مختلف به گردش و جستجو بپردازیم.

بهینه سازی سایت مسافرتی

مراحل ارتقاء و بهینه سازی سایت های گردشگری

یکی از مهمترین اقداماتی که باید برای ارتقاء رتبه سایت خود انجام دهید، ایجاد یک عنوان عالی و مناسب با توضیحات خاص آن است. البته پیش از هر حرکتی باید بدانیم بیشترین کلمات کلیدی که توسط کاربران جستجو شده است، کدامند.

اگر بتوانید بهترین کلمات کلیدی را برای تولید محتوای خود انتخاب نمایید، می توانید بیشترین درصد را در بالا بردن رتبه سایت شما در موتور های جستجو داشته باشد. 

دسته بندی و تگ گذاری 

یکی دیگر از مراحل بهینه سازی سایت های گردشگری، دسته بندی کلمات کلیدی است. باید بگوییم زمانی که شما یک کلمه کلیدی کلی راانتخاب می کنید، باید بدانید که این کلمه می تواند خود به زیر مجموعه های متعددی تقسیم شود. 

مثلا در سئو سایت گردشگری وقتی صحبت از تورهای ترکیه می شود، این کلمه کلیدی خود می تواند به تورهای چند روزه آنتالیا، استانبول، ازمیر و.. تقسیم و دسته بندی شود. از این رو شما باید کلمات کلیدی خود را دسته بندی نمایید. 

برای این کار باید به برخی نکات مهم توجه داشته باشید. مثلا در کلمات کلیدی وب سایت خود، از نام شهرهایی استفاده کنید که بیشترین بازدید را دارند. تا با هر بار جستجوی کاربران، صفحه ی شما هم توسط گوگل به کاربر معرفی شود. 

یا این که برای هر یک از مناطق گردشگری که خود، صفحه ای مجزا بارگذاری نمایید، و برای هر یک از صفحات، تمامی مراحل سئو خارجی و داخلی را مد نظر قرار دهید. هر یک از صفحات گردشگری شما باید عنوان ویژه و محتوای خاص خود را داشته باشد.

به هیچ عنوان از محتواهای تکراری در صفحات متعدد خود استفاده نکنید. اگر لازم شد می توانید با لینک دهی به وب سایت دیگر خود، به کاربر این اجازه را دهید تا در تمامی صفحات وب سایت گردشگری شما گردش نماید.

صفحات فرود و اهمیت آن در سئو سایت

صفحات فرود در اصل صفحاتی هستند که شما در سایت گردشگری خود ایجاد می کنید. این صفحات نجر می شوند تا کاربران همیشه با شما تعامل برقرار کنند. در این صفحات اطلاعات کامل و دقیقی در مورد فعالیت خود در سایت گردشگری قرار دهید.

تا کاربر با مراجعه به سایت شما، به هر آنچه نیاز دارد دست یابد. مثلا اگر شما قصد دارید در مورد یک تور سه روزه به کانادا تبلیغ نمایید، باید ابتدا در وبلاگ سایت خود در مورد شرایط، آب و هوا، مراکز خرید، مکان های دیدنی و گردشگری، بهترین زمان برای سفر به کانادا و دیگر موارد، اطلاعات دقیقی به کاربر ارائه کنید.

این حرکت می تواند به میزان زیادی در جذب کاربران به وب سایت شما کمک کند. هر چه قدر محتوای شما دقیق تر و جذاب تر باشد، بیشتر می تواند منجر به جذب کاربر شود. رعایت سئو در این صفحات از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل باید زمان بگذارید و محتوایی تولید نمایید که تاثیر فوق العاده ای بر روی کاربر بگذارد. 

سئو سایت آژانس هواپیمایی

تاثیر سئو محلی برای بهینه سازی سایت های گردشگری

ابتدا باید بگوییم یا می دانیم سئو محلی چیست؟ یا این که برا روی رتبه بندی سایت شما در موتور های جستجو تاثیر گذار است؟ حتما خودتان هم بارها در موتور های جستجو کلماتی همچون تور ارزان ترکیه از اصفهان، یا پرواز به کربلا از شیراز را جستجو نموده اید. 

یا این که کاربران بسیاری اقدام به جستجو چنین کلماتی نموده اند. پس سئو محلی می تواند موقعیت شما را در گوگل بالا تر از رقبای دیگر ببرد. زیرا ارائه خدمات گردشگری مخصوص به یک موقعیت جغرافیایی خاص، می تواند مشتری های بیشتری را به سمت شما بکشاند. 

فقط باید به یاد داشته باشید که در سئو سایت گردشگری با سئو محلی، حتما محل شرکت خودتان را بر روی نقشه ی وب سایت خود در گوگل ثبت نمایید. تا در این صورت کاربرانی که قصد مراجعه به شرکت شما را دارند، یا قصد دارند از طریق گوشی های هوشمند خود اقدام به رزرو آنلاین بلیط نمایند، دسترسی آسان به شما داشته باشند.

برخی نکاتی که باید برای جلب اعتماد مشتری حتما رعایت کنید، استفاده از آدرس و شماره تلفن شرکت در صفحه اصلی سایت خودتان است. از طرفی دیگر هر نوع گواهی اعتبار و یا نماد های اعتماد سازی دریافت کرده اید را نیز در دسترس کاربران قرار دهید. 

شما با این کار می توانید به بازدید کنندگان خود اطمینان خاطر دهید که سایت گردشگری شما از اعتبار بالایی برخوردار است. از طرف دیگر گوگل نیز از طریق ارائه نقشه سایت، شما را راحت تر یافته و به کاربران معرفی می کند. 

بهینه سازی آژانس هواپیمایی

عوامل مهم در سئو سایت گردشگری

می دانیم که بیشترین هدف ما از بهینه سازی سایت گردشگری، پیشی گرفتن از رقبای خود در این زمینه است. پس باید بدانیم از چه عوامل و تکنیک هایی برای افزایش سئو سایت بهره مند شویم. امروزه هر سایتی که در رتبه بالاتری قرار دارد، مشتری بیشتری می تواند جذب کند. 

همین مسئله نیز منجر می شود تا سایت هایی که در موتورهای جستجو از رتبه بالاتری برخوردار هستند، بازدید کننده بیشتری داشته و درآمد بالاتری نیز بدست آورند. اما این نکته را به یاد داشته باشید که هدف تمامی سایت های گردشگری یکیست.

حال چه مسئله ای منجر می شود تا برخی از این سایت ها از نظر رتبه بندی در صفحات اول گوگل قرار گیرند، و برخی دیگر در صفحات دیگر، بدون شک سئو سایت های گردشگری (SEO Site Tourism) در این زمینه بی تاثیر نخواهد بود. از این رو باید بدانیم از چه عواملی برای سئو سایت های گردشگری خود بهره مند شویم.

اولین نکته گرافیک سایت است. از آنجایی که معمولا سایت های گردشگری دارای ترافیک بالایی هستند، باید از گرافیک و طراحی منحصر به فردی برخوردار باشند. به گونه ای که بتواند مخاطب را به بهترین شکل ممکن به سمت خود جذب نماید.

نکته ی دیگر استفاده از تکنولوژی های جدید برای طراحی وب سایت های گردشگری است. تکنولوژی هایی همچون JQuery، و Html5 و.. هر یک از این برنامه ها به شما کم می کنند تا طراحی خاص تر و جذاب تری برای وب سایت خود استفاده کنید. 

می دانیم که یکی از مهمترین مراحل سئو سایت ها، ریسپانسیو بودن سایت های گردشگری است. پس در این زمینه هیچ کوتاهی نباید رخ دهد. تا سئو سایت گردشگری شما تاثیر بالای خود را بر جای بگذارد. 

اگر شما برای طراحی سایت گردشگری خود از میکرو دیتاها استفاده نمایید، بدون شک می تواند تاثیر بالایی در سئو و رتبه بندی وب سایت شما در موتورهای جستجو داشته باشد. پس حتما اقدام به ایندکس کردن صفحات وب سایت خود نمایید.

یکی دیگر از موارد مهم در سئو سایت های گردشگری، کد نویسی سایت است. اگر شما از برنامه های آماده برای کد نویسی بهره مند شوید، بدون تردید برای رتبه سایت شما تاثیرات مخربی به بار خواهد آورد. 

شما میتوانید با به اشتراک گذاشتن آدرس وب سایت خود در شبکه های اجتماعی دیگر، به روشی کاملا عالی اقدام به آدرس دهی و جذب کاربر به سمت بازدید از وب سایت خود نمایید. هر چقدر مقدار بازدید های سایت شما بالاتر رود، رتبه شما نیز در موتور های جستجو افزایش خواهد داشت. 

سایت های گردشگری یک مزیت عالی نسبت به دیگر سایت ها دارند، آن هم داشتن تصویر است. شما با به اشتراک گذاشتن تصاویر مربوط به وب سایت خود در موتور جستجوگر گوگل، می توانید بازدید کنندگان بیشتری را به سمت خود جذب نمایید. 

در انتها به یاد داشته باشید که اگر تمامی اصول سئو سایت را در طراحی وب سایت های گردشگری خود رعایت نمایید، مطمئنا می توانید به نتیجه دلخواه خود برسید.

منابع : seo24.ir , honareweb.com , riracoseo.com , seomasters.ir , webnoosh.com

مطالب مربتط نوین سئو :

سئو سایت جوملا

سئو سایت خبری

سئو سایت فروشگاهی

سئو سایت وردپرسی

سئو سایت شرکتی

چگونه سئو سایت را بالا ببریم

« هر سوال یا نظری دارید فقط کافیه در زیر کامنت بذارید تا کمتر از 24 ساعت بهش پاسخ بدیم »