آموزش سئو فروشگاه اینترنتی

نوشته شده توسط حمیدرضا اسماعلی زاده در تاریخ 22 شهریور 1398

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (باتشکر، امتیاز شما ثبت شد.)
Loading...
سئو سایت فروشگاهی

نحوه سئو سایت فروشگاهی

سئو سایت فروشگاهی: بهینه سازی فروشگاه اینترنتی (SEO Site Shopping)، به کلیه مواردی گفته می شود که مطابق الگوریتم های گوگل برای بهینه سازی سایت فروشگاهی شما انجام می شود تا در کلمات کلیدی معین در صفحه اول گوگل قرار بگیرید.

حتما در مورد سئو سایت فروشگاهی مطالب بسیاری مطالعه کرده اید. یا این که با این کلمات آشنا نیستید و از خودتان می پرسید بهینه سازی وب سایت های فروشگاهی در اصل چیست؟ باید بگوییم سایت های فروش آنلاین که به نوعی سئو و بهینه سازی شده هستند، بهتر می توانند در رونق کسب و کار تاثیر بگذراند. 

بیشتر کسانی که در زمینه ی سایت های فروش آنلاین فعالیت می کنند، به دنبال این هستند که روش های موثری برای داشتن یک سایت موفق را انتخاب کنند. از این رو اقدام به کسب اطلاع از روش های مختلف برای این کار می نمایند. ما در این بخش به برخی از نکات کلیدی برای افزایش بازدید فروشگاه های آنلاین خواهیم پرداخت.

سئو سایت تجاری فروشگاهی

آموزش سئو سایت فروشگاهی

تکنیک های سئو فروشگاه آنلاین

در ابتدا باید بگوییم که سئو سایت های فروشگاهی به هیچ عنوان کار آسانی نمی باشد. از این رو برای موفقیت در زمینه ی سئو سایت باید چندین استراتژی مفید را بررسی نمایید. شما می توانید با پیاده نمودن این استراتژی ها بهینه سازی سایت فروشگاه انلاین خود را بالا ببرید و به کسب درآمد خود رونق بخشید.

اما باید بگوییم که در اصل تکنیک های سئو فروشگاه آنلاین به تخصص نیاز دارند و هم زمان بر می باشند. ما در این مطلب برای شما برخی از این استراتژی ها را بیان می کنیم. 

اولین قدم برای انجام سئو سایت، استفاده از یک برنامه ریزی درست و هدفمند است. این برنامه ریزی که در اصل برای بهینه سازی سایت صورت می پذیرد، اولین استراتژی برای سئوی سایت های فروشگاهی به شمار می رود. 

این استراتژی خود به چند دسته دیگر تقسیم می شود. از جمله استراتژی لینک سازی، استراتژی تولید محتوا، استراتژی سوشیال مدیا، و استراتژی استخراج کلمات کلیدی فروشگاه اینترنتی. 

راهنمایی سئو فروشگاه اینترنتی

تکنیک های لینک سازی برای فروشگاه انلاین

 می دانیم که تمامی لینک های خارجی در اعتبار بخشیدن به سایت ها تاثیر بسیاری دارند. از این رو برای افزایش رنک گوگل فروشگاه های اینترنتی، باید از لینک منابع مهم و وب سایت های معتبر استفاده شود. استفاده از این لینک های خارجی می تواند جستجو وب سایت شما را بالا برده و آن را معتبر تر نماید. 

اما این مسئله را باید در نظر داشته باشید، که استراتژی لینک سازی برای فروشگاه انلاین اگر بدون اشنایی با لینک سازی و بدون آگاهی از الگوریتم های موتور جستجو صورت پذیرد، نتیجه مطلوب را برای شما در بر نخواهد داشت. 

در این صورت اگر شما نتوانید برای سئو سایت های فروشگاهی خود به درستی اقدام به لینک سازی نمایید، به جای این که به درجه ی بالایی در موتور جستجو برسید، ممکن است حتی از این موتورها حذف شوید.

برای این کار باید به افراد مجرب در زمینه ی سئو سایت مراجعه نمایید. یا این که ابتدا روش لینک سازی، ساخت بک لینک و سئو کلاه سفید را بررسی و آموزش ببینید. برای این که سئو سایت فروشگاه اینترنتی ما موفق باشد، باید از یک استراتژی درست استفاده نماییم. 

در قدم اول باید بررسی نماییم که گوگل در اصل چه لینک سازی هایی را جریمه می کند. پس در نظر داشته باشید که نباید اقدام به گرفتن بک لینک از سایت های خارجی نمایید، نباید از سایت های اسپم بک لینک بگیرید، نباید فقط از یک کلمه خاص بک لینک بگیرید و… . زیرا تمامی این حرکات منجر به جریمه شدن وب سایت شما توسط گوگل خواهد شد.

بالا بردن رتبه سایت فروشگاه آنلاین

استراتژی تولید محتوا برای بهینه سازی فروشگاه اینترنتی

تولید محتوا برای بالا بردن سئو سایت بسیار تاثیر گذار است. اگر در خصوص بازاریابی محتوایی و با تولید محتوا اطلاعاتی در دست ندارید، می توانید به مطالعه در این خصوص بپردازید. اما این نکته را به یاد داشته باشید که تولید محتوا در افزایش رنک گوگل سایت های فروشگاهی بسیار حائز اهمیت است.

اگر وقتی برای کسب اطلاعات در زمینه ی تولید محتوا ندارید، باید بگوییم تولید محتوا در اصل مطالبی هستند که در سایت های مختلف برای مخاطبان ارائه می شوند. تا علاوه بر این که مخاطب را به سمت سایت شما جذب نماید، فروش سایت را نیز بالا ببرد. 

برای این که بتوانید بازدید فروشگاه های خود را بالا ببرید، باید استراتژی درستی را در مورد تولید محتوا انتخاب نمایید. برای این کار باید در اولین قدم از مخاطبین خود اطلاعات لازم را بدست آورید. این که چه افرادی با جه سنی، با چه جنسی، با چه علایقی از سایت شما بازدید می کنند، می تواند در تولید محتوا تاثیر گذار باشد.

زمانی که در مورد مخاطبین خود اطلاعات لازم را کسب نمودند، می توانید در زمینه بالابردن رتبه فروشگاه اینترنتی خود فعال تر عمل کنید. زیرا موفق شده اید تا افراد مختلف را با ویژگی های مختلف به سمت سایت خود جذب کنید. 

سئو سایت تجاری فروشگاهی

کامل نمودن مطالب مربوط به محصول و جلوگیری از تنبلی در تولید محتوا

 برای انجام سئو سایت باید برخی اطلاعات لازم درمورد محصول خود را، به عنوان محتوا در سایت ارائه دهید. حتما در برخی فروشگاه های آنلاین مشاهده نموده اید که، برای فروش محصول خود تنها اقدام به ثبت تعدادی عکس و برخی مشخصات محدود نموده اند. 

این فروشگاه ها انتظار دارند تا رتبه ی بالایی در SEO Site Shopping به خود اختصاص دهند. اما این نکته را بدانید که یک فروشگاه آنلاین باید در خصوص هر محصولی که ارائه می دهد، اطلاعات کاملی را برای مخاطبین خود ارائه نمایید. 

این که محصول متعلق به چه کشوری می باشد، کارخانه ی سازنده آن کدام است، چه ویژگی ها و کاربردهایی دارد و… . همگی این موارد باید در بالابردن رتبه سایت فروشگاهی مورد توجه قرار گیرد. وگرنه احتمال این که سایت مورد نظر در میان موتورهای جستجوگر دیده نشود، بسیار است.

حتما با خودتان می گویید مگر ممکن است من برای تمامی محصولات فروشگاهی خود این چنین اطلاعاتی ثبت کنم؟ هرگز چنین کاری ممکن نخواهد بود. این کلمه ممکن نخواهد بود، می تواند شما را از افزایش رنک در موتور های جستجو به کلی دور نماید. تنبلی برابر است با فروش کم، و فروش کم برابر است با حذف شدن از موتور های جستجو.

اگر قصد دارید فروشگاه آنلاین فعال و پر فروشی داشته باشید، باید تنبلی را از خود دور کنید. از هر نوع اطلاعات و عکس های مختلف برای محصولات خود دریغ نکنید. با این کار می توانید سایت خودتان را از نظر اطلاعاتی تقویت کنید. 

پس به یاد داشته باشید که در تولید محتوا برای افزایش بازدید کننده، از هیچ اطلاعاتی دریغ نکنید. شما برای این که سایت خود را در موتورهای جستجو به رتبه بالا برسانید، باید اطلاعات تصویری، متنی و ویدیویی از تمامی محصولات خود ارائه کنید. 

هر چه قدر اطلاعات سایت بیشتر و بهتر باشد، سایت شما از نظر اعتباری به درجه بالاتری می رسد. از این رو بهتر است اطلاعات فروشگاهی و محصولات خود را تکمیل نمایید.

افزایش رنک گوگل سایت وردپرسی

استراتژی شبکه های اجتماعی برای بالا بردن سئوی سایت فروشگاهی

در این استراتژی ما در اصل دو هدف را دنبال می کنیم. یکی ایجاد سیگنال های مناسب برای داشتن شبکه های اجتماعی، و بازدید گرفتن از سوشیال مدیاها برای مطالب سایت. 

حال باید بدانیم منظور از سیگنال های شبکه اجتماعی در SEO Site Shopping چیست. باید بگوییم تمامی موتور های جستجو و به خصوص گوگل، الگوریتم های جالبی برای رتبه بندی جایگاه وب سایت های خود دارند. هرچه قدر مطلبی در سایت ها و شبکه های اجتماعی بیشتر منتشر شود، رتبه سایت بالاتر می رود. 

حتی اشتراک گذاری بیشتر مطالب سایت در شبکه های اجتماعی نیز می تواند منجر به افزایش بازید کننده شده و اعتبار وب سایت را در موتور های جستجو بالا ببرد. از این رو باید مطلبی در سایت منتشر شود، که کاربران را به آن علاقه مند نماید. گوگل و دیگر موتور های جستجوگر نیز به دنبال همین مطالبی هستند که بیشتر مخاطب پسند باشد. 

با این تفاسیر باز به مسئله تولید محتوا و تاثیر آن در بالا رفتن رتبه سایت فروشگاه های آنلاین باز می گردیم. از این رو باید هر چه قدر می توانید مطالب خاص تر و مخاطب پسند تر در سایت ارائه نمایید. سپس این مطالب را در صفحات مختلف شبکه های اجتماعی و سیگنال های شبکه اجتماعی تقویت کنید.

بررسی سئو فروشگاه اینترنتی

میزان بازدید گرفتن از طریق شبکه های اجتماعی

یکی دیگر از مواردی که در بالا رفتن رتبه وب سایت در موتورهای جستجو تاثیر گذار است، میزان بازدید مخاطبین از سایت است. هر چه قدر میزان بازدید از سایت شما بیشتر باشد، نسبت به رقبای خود جایگاه بالاتری در جستجوگرها بدست خواهید آورد. 

یکی از بهترین روشهایی که می توانید میزان بازدید از سایت خود را افزایش دهید، انتشار مطالب سایت در شبکه های اجتماعی می باشد. این کار تاثیر فراوانی بر روی افزایش بازدید کنندگاهن از سایت شما خواهد گذاشت. برخی شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام می تواند به عنوان یک انتخاب عالی برای انتشار مطالب سایت شما باشد.

با لینک دهی به مطالب می توانید مطلب را به روش های عالی برای بازدید مخاطبین ارائه دهید. در این حالت مخاطبین به وب سایت شما مراجعه نموده و از آن بازدید خواهند نمود. 

چگونه سایت فروشگاهی را سئو کنیم

تکنیک های استخراج کلمات کلیدی فروشگاه اینترنتی وردپرسی

یکی دیگر از مناسب ترین استراتژی های مورد نیاز برای SEO Site Shopping، انتخاب کلمات کلیدی مناسب است. این که شما از چه کلمه کلیدی استفاده کنید، در افزایش میزان بازدید از سایت فروشگاهی شما موثر خواهد بود. 

حال از خودتان می پرسید کلمات کلیدی مناسب را از چه طریقی می توان بدست آورد؟ باید بگوییم پاسخ به این سوال بسیار آسان است. از گوگل. شما می توانید برای افزایش رتبه خود در صفحات گوگل، از کلمات کلیدی که در گوگل منتشر می شوند، استفاده نمایید. 

کافیست در اولین حرکت عنوان مطلب یا محصول مد نظرتان را در گوگل جستجو کنید. با این کار برخی از کلمات کلیدی اصلی مطلب مورد نظرتان را خواهید یافت. پس از آن باید بررسی کنید که رقبای شما چه عناوینی را برای بالا بردن رتبه فروشگاهی خود استفاده نموده اند. 

چه توضیحاتی را برای این عناوین ارائه کرده اند، پس از آن باید از توضیحات و نوشته های این عناوین برای مطلب خودتان استفاده کنید اما این مسئله را مد نظر داشته باشید که مطلب باید دقیقا کپی همان مطالب باشد. 

برای این که در مورد انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای بالا بردن سطح بهینه سازی فروشگاه اینترنتی خود اطلاعات کافی بدست اورید، باید در این مورد به مطالعه بپردازید. 

چگونگی سئوی سایت فروشگاهی

تکنیک های بهینه سازی دسته بندی برای فروشگاه آنلاین

باید بگوییم برای این که رتبه فروشگاه اینترنتی خود را بالا ببرید، حتما از دسته بندی به جای برچسب ها استفاده نمایید. دو دلیل مهم برای این که از برچسب ها در سئوی سایت نباید استفاده کنید، این است که محتوا ممکن است ضعیف یا تکراری باشد. 

برخی از محتوایی که ضعیف هستند، محتوایی می باشند که در آنها فقط از یک لینک استفاده شده است. یا این که هیچ توضیح و یا متن دیگری در آن وجود ندارد. پس برای این که بتوانید به رتبه ی خوبی در موتور های جستجو دست یابید، باید به هیچ عنوان از صفحاتی که محتوایی ندارند و یا اسپم هستند استفاده نکنید. 

محتواهای تکراری نیز می توانند به همان میزان که محتواهای ضعیف از سئوی بالا جلوگیری می کنند، جلوگیری نمایند. پس استفاده از برچسب ها معمولا به دلیل تکراری بودن، به رتبه وب سایت شما آسیب وارد می کنند. از این رو نباید به هیچ عنوان از برچسب ها در سایت خود استفاده کنید. بهتر است بیشتر تمرکز خود را بر روی دسته بندی بگذارید. 

اگر تمامی این استراتژی ها را برای افزایش رنک گوگل سایت فروشگاهی خود به کار بردید، اما نتیجه ی لازم را بدست نیاوردید، باید از روش های دیگری برای این کار استفاده نمایید. شما باید بتوانید محصولات فروشگاهی خود را از طریق تبلیغات کلیکی گوگل به فروش برسانید. می توانید این کار سنگین را به شرکت یا فروشگاه سئو سایت معتبر بسپارید. 

سئو تکنیکال سایت فروشگاهی

سئو تکنیکال سایت فروشگاهی

برای این که سئو سایت خود را بالا ببرید باید دو قسمت اصلی بهینه سازی را رعایت نمایید. سئوی خارجی و سئوی داخلی دو بخش اصلی این بهینه سازی سایت به شمار می روند. 

منظور از سئوی خارجی در افزایش رتبه وب سایت، اقدامات و فاکتور های خارجی هستند که از سایت های مختلف دریافت می شوند. البته باید بگوییم این عمل به صورت 100 درصد انجام نمی شود. در حالی که سئوی داخلی تمام کارهایی است که باید در سایت خود انجام دهید. 

این نکته را به یاد داشته باشید که حتما پیش از اقدام به فعالیت سئوی خارجی، سئوی داخلی سایت خود را از پیش تنظیم نمایید. پس از آن به سراغ سئوی خارجی سایت خود بروید.

درست است که سئوی خارجی در بهینه سازی فروشگاه اینترنتی شما در موتورهای جستجو تاثیر بسیاری دارد، اما اگر سایت شما از سئوی داخلی عقب افتاده باشد، سئوی خارجی بی فایده است. 

مشاوره بالا بردن رتبه سایت فروشگاهی

خب کلی اطلاعات تا الان بهتون دادیم که می تونید با خیال راحت کسب و کار اینترنتی فروشگاهی خود را در گوگل راه اندازی کنید و درآمدی که کسب میکنید را متحول کنید

همین الان برای سئو سایت فروشگاهی می توانید با مشاوره رایگان پروژه موفقی را شروع کنیم و کسب و کار خود را دگرگون کنید.

« هر سوال یا نظری دارید فقط کافیه در زیر کامنت بذارید تا کمتر از 24 ساعت بهش پاسخ بدیم »
Avatar حسام در 28 شهریور 1398 در 4:10 ب.ظ گفته:

با خوندن این مقاله پی بردم که قطعا شما یکی از تیم های وارد در زمینه سئو هستید. امیدوارم یه روز بتونم بودجه موردنظر رو برای انجام کار سئو توسط شما بر روی سایتم تامین کنم.
آرزوی موفقیت هر چه بیشتر دارم براتون.

پاسخ
  نوین سئو نوین سئو در 28 شهریور 1398 در 4:35 ب.ظ گفته:

  ممنونم دوست عزیز
  تیم نوین سئو در خدمت شما هست…

  پاسخ
Avatar TURIN در 7 مهر 1398 در 11:15 ب.ظ گفته:

الان این مواردی که گفتید برای سئوی فروشگاه های اینترنتی که روی ودرپرس هست استفاده میشه یا فرقی نمیکنه ک از چ cms باشه؟!

پاسخ
  نوین سئو نوین سئو در 8 مهر 1398 در 1:00 ق.ظ گفته:

  سلام TURIN
  این نکات کلا برای سایت های فروشگاهی هست که میتونید استفاده کنید و برای همه cms ها جواب میده…موفق باشید

  پاسخ
Avatar محمد در 12 مهر 1398 در 11:24 ب.ظ گفته:

الان شما توی این مطلب سئو کلاه سیاه رو برای بهینه سازی فروشگاه اینترنتی آموزش دادید؟!

پاسخ
  نوین سئو نوین سئو در 13 مهر 1398 در 9:25 ب.ظ گفته:

  خیر دوست عزیز
  همینطور که میدونید سئو کلاه سیاه باعث ضربه زدن به وبسایت میشه و پنالتی میشید که ما اصلا توصیه نمیکنیم
  مواردی که برای بالابردن سئو سایت های فروشگاهی در این مقاله توضیح دادیم تلفیقی از سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه می باشد که بدون نگرانی میتونید به کار بگیرید و فروشگاه اینترنتی خودتون رو به صفحه اول گوگل بیارید

  پاسخ
Avatar سجاد سئو در 16 مهر 1398 در 1:28 ق.ظ گفته:

الان یعنی اینایی که توی کلمه فروشگاه اینترنتی صفحه اول گوگل هستن از همین روش های فقط استفاده کردن!!!؟؟؟

پاسخ
  نوین سئو نوین سئو در 20 مهر 1398 در 0:50 ق.ظ گفته:

  این مواردی که در این مقاله ذکر شده و اموزش داده شده بخشی از مهمترین تکنیک ها و روشهای سئو و بهینه سازی فروشگاه های اینترنتی هست. کلا مبجث سئو بسیار گسترده است ولی شما با انجام این موارد میتونید تا جد زیادی سایتتون رو توی گوگل بکشید بالا… حالا اگر به راهنمایی های بیشتری لازم دارید به نظرم مقاله چگونه سئو سایت را بالا ببریم رو مطالعه کنید.

  پاسخ