آموزش سئو سایت های شرکتی

نوشته شده توسط حمیدرضا اسماعلی زاده در تاریخ 12 مهر 1398

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (باتشکر، امتیاز شما ثبت شد.)
Loading...
سئو سایت شرکتی

سئو سایت های شرکتی (SEO Site Corporate) موضوعی است که در این مقاله تیم نوین سئو آموزش داده است و سعی کرده ایم که با معرفی رازها و تکنیک های سئو سایت های شرکتی توانایی آن را داشته باشید که این کار را به درستی انجام دهید و رتبه سایت شرکتی خود را در گوگل ارتقاء بخشید. پس حتما تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

اهمیت سئو سایت های شرکتی

سئو سایت های شرکتی مهم است زیرا با پیشرفت تکنولوژی روش های تبلیغاتی نیز پیشرفت بهتری داشته اند. از این رو حتی شرکت های بزرگ هم با ساخت وب سایت های تبلیغاتی اقدام به تبلیغ برند خود می نمایند. اما سئو سایت شرکتی نیز باید به اندازه دیگر سایت ها از اهمیت برخوردار باشد.

به همین دلیل زمانی که یک شرکت معتبر و بزرگ اقدام به تاسیس وب سایت می نماید، باید بر روی سئو سایت خود بسیار دقت لازم را نماید. اگر سایت های شرکتی در رتبه بالای موتور های جستجو قرار گیرند. مسلما می تواند برای رونق کسب و کار این شرکت ها تاثیر گذار باشد.

یک سایت شرکتی می تواند با ساخت وب سایت، علاوه بر معرفی حرفه خود به بازدید کنندگان، در زمینه استخدام کارمند نیز از این وب سایت استفاده نماید. همانطور که بیشتر شرکت ها با درج قسمت استخدام در سایت های خود، با روشی آسان و عالی اقدام به استخدام کارمند و نیروهای کار برای خود می نمایند. 

اما همانطور که بیان نمودیم، این سایت ها نیز نیاز به بهینه سازی دارند. تا اساس اصول و استاندارد های معتبر موتور های جستجو فعالیت نمایند و تاثیر گذار باشند. 

اگر شرکتی هستید که تاکنون اقدام به ساخت وب سایت ننموده اید، بهتر است برای طراحی از وردپرس استفاده نمایید. به صراحت می توانیم بگوییم که برنامه وردپرس از جمله بهترین سیستم های مدیریت محتوا در دنیا به شمار می رود. 

سایت هایی که از طریق وردپرس طراحی می شوند به خوبی نیز سئو می شوند. از این رو رتبه بهتری نیز در میان موتور های جستجو بدست می آورند. سئو سایت وردپرسی هم مقرون به صرفه و هم آسان است. حتی برای فروشگاه های اینترنتی می توان از سئو سایت فروشگاهی هم استفاده کرد. 

چرا باید سایت های شرکتی را سئو کنیم؟

چرا باید سایت های شرکتی را سئو کنیم؟

شاید برای شما سوال پیش آمده باشد که چگونه سئو سایت را بالا ببریم در این مقاله در مورد بالا بردن سئو سایت شرکتی مطالب مهمی را به شما ارائه می دهیم.

می دانیم که افراد به طریق مختلف اقدام به جستجو وب سایت ها می نمایند. برخی از طریق شبکه های اجتماعی، برخی دیگر از طریق موتور های جستجو، برخی از طریق تبلیغات و… . اما باید بگوییم که بیشترین درصد جستجو توسط موتور های جستجوگر همچون گوگل انجام می شود. 

از این رو داشتن رتبه بالا و خوب برای وب سایت ها از اهمیت برخوردار است. می توانیم بگوییم که بیش از 70 درصد جستجو هایی که در گوگل انجام می شود، مربوط به سایت هایی با رتبه 1 تا 5 است. پس تصور کنید اگر سایت شرکتی به رتبه ای بین 1 تا 5 برسد، چقدر می تواند در رونق کسب و کار شما تاثیر گذار باشد. 

در عصر حاضر بیشتر افرادی که قصد خرید کالای خاصی را دارند، یا به دنبال خدمات ویژه ای هستند، به سراغ موتور های جستجو گر، مخصوصا گوگل می روند. تا بتوانند از طریق این موتور های جستجوگر، شرکت های مناسبی را بیابند. از این رو سئو سایت ها می تواند دارای اهمیت ویژه ای باشد. 

سئو سایت شرکتی علاوه بر این که منجر می شود کسب و کار این شرکت ها رونق یابد، می تواند برند شرکت را نیز به معروفیت بالاتری برساند. از این رو باید بدانیم چه راهکارهایی را دنبال نماییم، تا سئو سایت را بالا ببریم.

چگونه سایت شرکتی را سئو کنیم؟ 

مراحل بهینه سازی و سئو سایت های شرکتی

مراحل بهینه سازی و سئو سایت های شرکتی 

اگر بخواهیم اقدام به بهینه سازی سایت های شرکتی نماییم، باید ابتدا مراحل کلی این کار را بدانیم. اولین قدم برای سئو سایت بهینه سازی کدها و قالب سایت است. اگر سایتی از قالب معتبر و کد های برنامه نویسی مناسبی برخوردار نباشد، توسط موتور های جستجو به درستی رتبه بندی نمی شود.

اگر به بهینه سازی قالب و کدهای سایت بپردازیم، به راحتی میتوانیم در کمترین زمان منجر به افزایش رتبه سئو سایت گردیم. سعی کنید برای این کار خودتان کد های برنامه نویسی را آماده نمایید. زیرا کد های آماده که در نرم افزار هایی همچون وردپرس وجود دارند، از امنیت بالایی برخوردار نیستند. 

می دانیم که سایت های شرکتی باید از نظر امنیتی درجه بالایی داشته باشند. پس بهتر است توسط یک برنامه نویس خوب، کدنویسی وب سایت صورت پذیرد. 

دومین قدم برای بهینه سازی وب سایت ها، سئو سایت است. تمامی مراحلی که برای سئو سایت های شرکتی صورت می پذیرد، دقیقا همان مراحلی است که سایت ها شخصی توسط ان بهینه سازی می شوند. می تواند توسط دو بخش سئو On Page و سئو Off Page سئو سایت صورت پذیرد. 

حتما از خودتان می پرسید سئو On Page چیست؟ باید بگوییم در این مرحله از سئو شما ابتدا کلمات کلیدی را مشخص نموده و به تحلیل ان خواهید پرداخت. پس از آن اقدام به دسته بندی و بهینه سازی وب سایت نموده و با سئو کلمات کلیدی مرتبط، منجر می شوید تا سایت در نتایج جستجو این کلمات کلیدی مرتبط نیز بالا بیاید.

شما باید در این مرحله اقدام به ثبت نقشه سایت در گوگل نمایید. این کار منجرمی شود تا ایندکس صفحات وب سایت شما افزایش یابد. پس از آن باید اقدام به بهینه سازی ساختار URL نمایید. 

مرحله دیگری که در سئو On Page با ان روبه رو هستید تولید محتوایی با استاندارد های مورد نیاز است. می دانیم که محتوای وب سایت تاثیر بسیاری بر جذب مخاطب داشته و از این رو به بازدید بیشتر از سایت می انجامد. 
پس از آن باید بدانید چه استراتژی برای نحوه پست گذاشتن و انتشار آن در وب سایت را به کار ببرید، که هم مورد پسند بازدید کنندگان قرار گیرد و هم رتبه سایت شما را افزایش دهد. 

در مورد سئو Off Page باید بگوییم که این بخش مربوط به راه های اشتراک گذاری آدرس وب سایت می باشد. شما باید ابتدا اقدام به راه اندازی وب سایت در شبکه های اجتماعی نمایید، پس از آن می توانید با ایجاد وبلاگ های متعدد و لینک دهی به سایت، بازدید از سایت خود را افزایش دهید.

باید بگوییم یکی از کارهایی که منجر به افزایش سئو سایت ها می شود، میزان بازدید کاربران از وب سایت ها است. هر چه قدر بازدید بیشتر باشد، رتبه وب سایت در موتور های جستجوگر بالاتر می رود. حال به چند مورد از این مراحل در سئو سایت اشاره خواهیم نمود. 

راهکارهای کلی جهت سئو سایت شرکتی

راهکارهای کلی جهت بهینه سازی سایت شرکتی

باید برای سئو سایت چندین مرحله را به درستی پشت سر بگذارید. اولین مرحله استراتژی در مورد کلمات کلیدی است. این که شما باید چه کلمه کلیدی برای محتواهای وب سایت خود انتخاب نمایید، که با جستجو این کلمه به راحتی سایت شما مشخص گردد. 

معمولا شرکت های سئو سایت ابتدا کلمات کلیدی مهم را که با حرفه و صنعت شرکت ها هماهنگ هستند را مشخص می کنند. پس از آن توسط برنامه های مختلفی مانند Keyword Planner  و Google trend اولویت کلمات کلیدی را مشخص می نمایند.

پس از این که مشخص شد کدام کلمه کلیدی مناسب تر و از اولویت بهتری برای وب سایت شما برخوردار است، این کلمه را به عنوان کلمه کلیدی مشخص می نمایند. این نکته را به خاطر داشته باشید که کلمه کلیدی در محتوا باید کلمه ای باشد، که مشتری های شرکت همیشه برای یافتن خدمات مورد نظرشان اقدام به جستجو آن می نمایند.

اگر کلمه کلیدی برای وب سایت انتخاب شود که هیچ گونه ارتباط عمیقی با حرفه معرفی شده در سایت نداشته باشد، متاسفانه تاثیر خوبی بر روی سئو سایت نخواهد گذاشت. 

دومین مرحله از راهکار های سئو سایت، استفاده از محتواهای با کیفیت است. زمانی که مشتری وارد سایت شما می شود، همیشه به دنبال دیدن عکس یا محصولات نخواهد بود. توضیحاتی که در بخش های مختلف سایت شما قرار می گیرد، به مراتب بیشتر توجه مشتری را به خود جلب می نماید.

از این رو انتخاب محتوای متنی که از کیفیت بالایی برخوردار است، می تواند در بالا بردن رتبه وب سایت تاثیر داشته باشد. برخی از مشتریان به دنبال کسب اطلاعات از وب سایت ها می باشند. از این رو اقدام به جستجو می کنند. پس اگر می خواهید بازخورد خوبی در میان مشتریان داشته باشید، باید از محتوای عالی استفاده کنید.

این که محتوا تا چه میزان بتواند به مشتری اطلاعات آموزنده ای ارائه دهد، خود از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. اگر تصور می کنید که صرفا رعایت تعداد کلمات کلیدی می تواند در افزایش سئو سایت شما موثر باشد، کاملا در اشتباه هستید.

محتوا باید غنی و پرمایه باشد تا بتواند مخاطب را به سمت خود جذب نماید. تحقیقات جدید نشان می دهد که حتی گوگل هم محتواهایی که پرمایه هستند، و مخاطب را به خواسته اش می رسانند را بهتر انتخاب می کند. از این رو بهتر است درمورد تولید محتوای سایتی خود حساسیت بیشتری به خرج دهید.

ارتقا سئو سایت شرکتی وردپرس

افزایش سرعت سایت و تجربه کاربری در سئو سایت

افزایش سرعت سایت و تجربه کاربری در سئو سایت

اگر بخواهیم نکات مهم را در مورد بهینه سازی سایت شرکتی دسته بندی نماییم، سرعت سایت و تجربه کاربری می تواند در میان نکات مهم قرار گیرد. این نکته که وب سایتی قادر باشد تجربه کاربری را افزایش دهد، مسلما در سئو سایت بی تاثیر نخواهد بود. 

اگر وب سایتی به کاربر این امکان را دهد که به راحتی قادر به جستجو در سایت باشد، می تواند قدمی موثر در سئو سایت بردارد. برخی از وب سایت ها دارای صفحات متعددی هستند. از این رو کاربر ها برای جستجو مطالب مورد نظر خود ممکن است دچار مشکل شوند. 

اما اگر سئو سایت به گونه ای طراحی شده باشد که به کاربر امکان جستجو آسان را بدهد، مسلما میتواند در موتور های جستجو رتبه خوبی بدست آورد. همچنین مطالب وب سایت همیشه باید دارای لینک های داخلی باشند. این کار به کاربر کمک می کند تا به محتواهای مشابه در زمینه اطلاعات جستجو نموده دست یابد. 

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که برای جذب مشتری از طریق وب سایت ها، همیشه سئو تنها کافی نیست. لازم است کاربر با کسب اطلاعات از وب سایت به ان اعتماد نموده و اقدام به تماس با شرکت نماید. پس جلب اعتماد مشتری نیز در رونق کسب و کار از طریق وب مهم است. 

یکی دیگر از موارد مهم سئو سایت، سرعت بارگذاری صفحات وب سایت است. دقیقا نکته ای که توسط موتور های جستجو گر بسیاری مورد توجه قرار گرفته است. وب سایت باید از سرعت بالایی برخوردار باشد. این مسئله می تواند در سئو سایت تاثیر فراوانی داشته باشد.

به مسئله ریسپانسیو بودن سایت نیز بسیار دقت کنید. زیرا در حال حاضر افراد از طریق ابزارهای متعددی اقدام به جستجو وب سایت ها می نمایند. از گوشی های هوشمند گرفته تا اسمارت فون ها و تبلت ها. از این رو نباید اجازه دهید مشتریان شما از دست بروند. به همین دلیل ریسپانسیو بودن سایت مهم است.

معماری و طراحی وب سایت ها

یکی دیگر از موارد مهم برای سئو سایت معماری سایت می باشد. استفاده از لینک های داخلی در وب سایت ها می تواند مزایای بسیاری به بارآورد. از جمله ای مزایا می توانیم به حق انتخاب بیشتر برای مطالعه بهتر مطالب به مخاطبین اشاره نماییم.

علاوه بر آن لینک های داخلی در بهبود رتبه بندی کلمات کلید یز به بو سایت شما کم می کنند. در انتها صفحات سایت شما توسط موتورهای جستجو ایندکس می شوند. از این رو طراحی و معماری داخلی وب سایت ها نیز اهمیت بالایی برخوردار است. 

شما با استفاده از این لینک های داخلی حتی به مخاطبان اعتماد بیشتری نیز می دهید. تا زمانی که مخاطب به سایت اعتماد نکند، نمی تواند از آن استفاده نموده و آن را به رتبه بالا برساند. 

معماری و طراحی وب سایت ها

مزایای سئو سایت های شرکتی

می دانیم که اصولا سئو سایت ها، چه SEO Site Corporate و چه دیگر سایت ها، از اهمیت برخوردار هستند. اما بی تردید سئو سایت شرکتی کمک می کند تا بازار هدف مناسبی را بدست آورند. شرکتهایی که سایت آنها در رتبه های اول موتور جستجو نمایش داده می شود، بدون تردید مشتری بهتر و بیشتری جذب خواهند کرد. 

حتی این شرکت ها قادر خواهند بود تمایلات حرفه ای و کاری خود را نیز افزایش دهند. در حالی که اگر شرکتی دارای سایت بهینه سازی شده نباشد، مسلما دیده نخواهد شد. از این رو مشتریان خود را نیز از دست خواهد داد. حتی اگر کیفیت کارایی و محصولات آن شرکت از دیگر شرکت ها بیشتر هم باشد. 

باید بگوییم سئو سایت های شرکتی مزایای متعددی برای شرکت ها به بار می اورد. می توانیم از جمله این مزایا به موارد زیر اشاره نماییم.

  • معرفی بهتر و مناسب تر خدمات و محصولات شرکت در دنیا
  • معرفی برند و شرکت در شبکه های مجازی و اینترنت
  • افزایش درآمد شرکت ها و آشنا شدن کاربران در دنیای مجازی با این شرکت
  • فروش محصولات شرکت به صورت آنلاین و افزایش ترافیک سایت
« هر سوال یا نظری دارید فقط کافیه در زیر کامنت بذارید تا کمتر از 24 ساعت بهش پاسخ بدیم »
Avatar حسین 07 در 16 مهر 1398 در 1:24 ق.ظ گفته:

سلام ممنونم واسه این مقاله خوبی که منتشر کردید کامل و بسیار کاربردی تشکررررر

پاسخ
    نوین سئو نوین سئو در 20 مهر 1398 در 0:55 ق.ظ گفته:

    سلام دوست من خواهش میکنم امیدوارم که تونسته باشیم کمکی بکنیم تا سایتتون رو به صفحه اول گوگل بیارید

    پاسخ