افزایش پیج رنک گوگل

نوشته شده توسط حمیدرضا اسماعلی زاده در تاریخ 11 اسفند 1398

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (باتشکر، امتیاز شما ثبت شد.)
Loading...
الگوریتم افزایش پیج رنک گوگل چیست؟

بالا بردن پیج رنک گوگل

پیج رنک گوگل چیست؟ روش های افزایش پیج رنک گوگل: موضوع این مقاله از سری مقاله های آموزشی بهبود سئو سایت نوین سئو، در مورد پیج رنک گوگل است. در این مقاله به صورت کامل توضیح می دهیم که: الگوریتم پیج رنک گوگل چیست، بالا بردن پیج رنک گوگل چگونه است، محاسبه پیج رنک گوگل به چه صورت است و در آخر به این موضوع می پردازیم که چرا پیج رنک گوگل صفر شد؟. پس تا پایان این مقاله با نوین سئو همراه باشید.

الگوریتم پیج رنک گوگل چیست

یکی از معیارهای اصلی گوگل برای رتبه بندی سایت ها در لیست نتایج گوگل پیج رنک است. پیچ رنک الگوریتمی است که ارزش و امتیاز به صفحات وب می دهد.پیج رنک توسط بنیان گذاران گوگل Larry Page و Sergey Brinپیشنهاد شد. امتیاز دهی پیج رنک به گونه ای است که هر چه تعداد لینک هایی که دیگر سایت ها به صفحه ی مورد نظر داده باشند بیشتر باشد پیج رنک آن صفحه نیز بالاتر می رود. امتیاز پیج رنک بین عدد 0 تا 10 است که توسط خود گوگل به سایت ها داده می شود.

نکته قابل توجه این است که تعداد لینک ها به تنهایی مهم نیست و محبوبیت و معتبر بودن سایتی که به صفحه شما لینک داده نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر سایتی پیج رنک بالایی داشته باشد احتمال اینکه در نتایج گوگل رتبه ی بالایی کسب کند نیز بسیار زیاد است.

بیشتر توجه پیج رنک گوگل به لینک های خارجی می باشد اما لینک های داخلی نیز برای پیج رنک اهمیت دارد زیرا لینک های داخلی اهمیت صفحات مورد نظرتان که به آن ها لینک داده اید را به موتورهای جستجو می فهمانند. برای نحوه ی عملکرد پیج رنک میتوان در نظر گرفت که لینک سایت شما را شخصی در یکی از صفحات سایت خود قرار داده است. در اینجا یک امتیاز مثبت توسط پیج رنک به سایت شما داده می شود زیرا اکثر افراد لینک صفحاتی را که کارآمد و جذاب است را درون سایت خود قرار می دهند.

پس هرچه سایت های بیشتری به صفحه ی شما لینک داده باشند امتیاز بیشتری از گوگل دریافت می کنید و سایت شما در نتایج جستجو رتبه ی بهتری می گیرد. نکته قابل توجه این است که با آپدیت الگوریتم های گوگل اهمیت پیج رنک کمتر شده است اما گوگل سعی بر این دارد تا دوباره از این ویژگی برای رتبه بندی سایت ها استفاده کند.

بالا بردن پیج رنک گوگل چگونه است

افزایش پیج رنک گوگل روش های مختلفی دارد که در زیر آن ها را نام برده و در ادامه به بررسی مختصر هر یک از آن ها می پردازیم:

  • تبادل لینک
  • عضویت در انجمن ها
  • انتشار مقاله
  • استفاده از تبلیغات
  • ثبت در دایرکتوری ها

تبادل لینک

یکی از بهترین راه های بالا بردن پیج رنک تبادل لینک با سایت هایی می باشد که پیج رنک بالایی دارند.نکته ی این روش در این است که تنها با سایت هایی می توانید تبادل لینک کنید که با موضوع صفحه شما مرتبط هستند و اینکار را نمی توانید به دفعات مکرر انجام دهید.

تبادل لینک های دو طرفه ارزش زیادی ندارند به همین دلیل بهتر است از تبادل سه طرفه استفاده کنید زیرا این روش به صورت غیر مستقیم می باشد. روش لینک دادن 3 طرفه این گونه است که 3 سایت به یکدیگر لینک می دهند و روش لینک دادن آن ها به این صورت است که ابتدا سایت 1 به سایت 2 لینک می دهد سپس سایت 2 به سایت 3 و سایت 3 به سایت 1.

همچنین می توانید از لینک های داخلی نیز استفاده کنید و به صفحات مربوطه در سایت خود نیز لینک بدهید اما این کار را نباید بیش از حد انجام دهید زیرا استفاده بیش از حد لینک داخلی باعث می شود سایت شما نتیجه منفی بگیرد.

عضویت در انجمن ها

یکی دیگر راه های بالا بردن پیج رنک عضویت در انجمن هایی می باشد که مرتبط با سایت شما می باشد. شما می توانید با عضویت در این انجمن ها در قسمتی که برای امضای شما در نظر گرفته شده لینک سایت خود را قرار دهید.

انتشار مقاله

با انتشار مقاله های سایت در وب سایت ها و دایرکتوری ها و همچنین قراد دادن امضا و لینک صفحه ی خود می توانید ترافیک سابت خود را بالا برده و باعث افزایش امتیاز سایت خود شوید.

استفاده از تبلیغات

در این روش می توانید بنر و یا تبلیغ متنی برای سایت خود ساخته و در دیگر سایت ها قرار دهید و تبلیغات برای سایت خود انجام دهید که این روش باعث می شود تا کاربران زیادی وارد سایت شما شوند.

ثبت در دایرکتوری ها

شما می توانید سایت خود را در دایرکتوری هایی که موتور های جستجو پیشنهاد می دهند ثبت کنید و با این روش می توانید از آن لینک بگیرید.برخی از دایرکتوری ها برای ثبت سایت شما به صورت رایگان هستند. همچنین این راه از بهترین راه ها برای گرفتن نتایج بهتر در موتورهای جستجو می باشد.

« هر سوال یا نظری دارید فقط کافیه در زیر کامنت بذارید تا کمتر از 24 ساعت بهش پاسخ بدیم »