چگونه سئو سایت را بالا ببریم؟

نوشته شده توسط حمیدرضا اسماعلی زاده در تاریخ 5 مهر 1398

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (باتشکر، امتیاز شما ثبت شد.)
Loading...
چگونه سئو وب سایت را بالا ببریم؟

چگونه سئو سایت را بالا ببریم؟ موضوع این مقاله از سری مفاله های آموزشی وب سایت نوین سئو در مورد این است که، چطور سئو سایت را افزایش دهیم؟ در این مقاله در مورد روش های بالا بردن سایت در سرچ گوگل، انواع سئو وب سایت، تکنیک های بالا بردن رتبه سایت با سئو داخلی و تکنیک های افزایش رتبه سایت با سئو خارجی توضیح می دهیم. پس تا انتهای این مقاله عالی و حرفه ای با نوین سئو همراه باشید.

چطور سئو سایت را افزایش دهیم؟

حتما نام سئو سایت را بسیار شنیده اید، و اولین سوالی که به ذهنتان می رسد این است که سئو وب سایت چیست؟ چگونه سئو سایت را بالا ببریم؟ باید بگوییم بهینه سازی سایت در عین حال که ساده است، از پیچیدگی خاصی برخوردار است. 

موارد بسیاری هستند که در بالا بردن رتبه وب سایت تاثیر گذار هستند. برای این که رتبه سایت خود را بالا ببرید باید بدانید از چه عواملی استفاده کنید. قالب وب سایت شما، سابقه دامنه ان، حتی تبلیغاتی که در شبکه های مجازی انجام می دهید نیز در بالا بردن رتبه وب سایت شما تاثیر گذار خواهد بود. 

البته باید بگوییم برخی شرکت های طراحی وب سایت نیز در این زمینه می توانند به شما کمک کنند. برخی دیگر از شرکت ها نیز وجود دارند که در زمینه سئو وب سایت مقالات متعددی منتشر کرده اند. اما نمی توانیم تا حد زیادی به این مقالات اعتماد کنیم.

زیرا هرگز سئو کاری برای خود به دنبال رقیب نخواهد بود. می دانیم که همه ی ما ایرانی ها درگیر این هستیم تا از یک دیگر پلی برای رسیدن به موفقیت بسازیم. به همین دلیل هر شرکتی نمی تواند در این زمینه به شما کمک رسانی نماید.

بالا بردن سایت در سرچ گوگل

سئو سایت

اگر به مطالب تمامی وب سایت هایی که در رتبه بالایی قرار دارند دقت کنید، مشاهده خواهید نمود که شاید بیشتر انها دارای محتوای قوی نباشند. اما صرفا به دلیل استفاده از تگ های h1 وh2 خوب، موفق شده اند به رتبه بالایی در گوگل برسند. 

زیرا اصولا موتور های جستجو دارای رباط های هوشمندی هستند. به همین دلیل تگ های H را راحت تر می خوانند. اما صرفا داشتن یک عنوان خوب نمی تواند دلیل بر سئو سایت عالی باشد.

این میزان مخاطب بالای سایت هاست که منجر شده است رتبه سایت بالا برود. نه نحوه بهینه سازی سایت انها.

حال تصور کنید وب سایت شما دارای محتوای عالی و خاصی گردد. در این حال مسلما رتبه بهتری را در موتور های جستجو بدست خواهند آورد.

یکی از ساده ترین و بهترین روش هایی که می توانید رتبه وب سایت خود را بالا ببرید، سئو وبسایت ان است. برای این کار باید ابتدا اطلاعات لازم را در مورد سئو سایت بدست آورید.

چگونه رتبه سایت را افزایش دهیم؟ با چه روش هایی؟

یک اصل کلی در افزایش رتبه سئو وجود دارد. آن هم ایجاد یک محتوا کاربر پسند برای وب سایت می باشد. پس از این که محتوا آماده شد، باید آن را بر اساس اصول سئو ویرایش نماییم. مثلا اولین اصل مهم در سئو کردن سایت، استفاده از کلمه کلیدی مناسب است.

این کلمه کلیدی باید بر اساس دیدگاه مخاطبین انتخاب شود. این که کاربرها چه کلماتی را در موتور های جستجو بیشتر سرچ می کنند، می تواند به شما در انتخاب کلمه کلیدی کمک بسیاری نماید.

پس برای انتخاب یک عنوان عالی باید بدانید کلمه کلیدی مناسب شما چه است، و آن را حتما به شکلی عالی در عنوان ذکر نمایید. 

انواع سئو وب سایت

حال از خودمان می پرسیم پس از انجام این کار، باید چه کنیم تا سئو سایتمان بالا رود؟ ما برای پاسخ به این سوال دو راهکار ارائه نموده ایم. ابتدا سئو داخلی سایت، پس از آن سئو خارجی سایت از اهمیت بالایی برخوردار است. 

حتما مقالات متعددی در این مورد خوانده اید، اما ما قصد داریم به شکلی بهتر و مناسب تر در این مطلب، برای شما درمورد سئو داخلی سایت و سئو خارجی سایت صحبت کنیم. 

تکنیک های بالا بردن رتبه سایت با سئو داخلی

بالا بردن آمار بازدید سایت

ابتدا باید بدانیم منظور از سئو داخلی چیست؟ و چه تاثیری بر روی بالا بردن رتبه وب سایت خواهد داشت. باید بگوییم در اصل منظور از سئو داخلی، کارهایی است که منجر به بهینه سازی سایت در خود سایت انجام می شود.

این که شما چرا از سئو داخلی برای بالا بردن رتبه وب سایت استفاده می کنید، می تواند هدف های متعددی داشته باشد.

اولین هدف بالا بردن و افزایش کیفیت محتواهایی است که در وب سایت خود منتشر می کنید. دومین هدف می تواند ایجاد فضایی مناسب و کاربر پسند باشد. در این صورت است که موتور های جستجو می توانند بر حسب بازدید کنندگان، رتبه ای مناسب تر برای وب سایت شما در نظر بگیرند. 

این نکته را به یاد داشته باشید، که در یک مطلب هر چقدر که از h1 استفاده نمایید، محدودیتی برای شما در بر نخواهد داشت. شما می توانید حتی با ایجاد یک تگ برای یک بند، آن را به عنوان یک عنوان اصلی در نظر بگیرید. 

تمامی تگ ها h1 که در محتوا استفاده می کنید، می تواند رتبه شما را در موتورهای جستجو بالا ببرد. زیرا این موتور های جستجو به میزان قابل توجهی h1 ها را در شاخه های بالا قرار می دهند. اما این که صرفا باید عنوان اصلی در تیتر بالای محتوا قرار گیرد، اصلا درست نیست.

شما می توانید یکی از تیتر های درون محتوا را نیز به عنوان، عنوان اصلی متن خود در نظر بگیرد. یکی از قوانین مهمی که در بالا بردن سئو تاثیر گذار است، استفاده از HTML5  در سئو داده های سایت می باشد. یک قابلیت جدید در افزایش رتبه سئو، از طریق استفاده از HTML5 وجود دارد.

آن هم استفاده از تگ جدید Hgroup می باشد. باید بگوییم این تگ به شما کمک می کند تا عنوان بندی های محتوای خود را در زیر شاخه این تگ به صورت زنجیره ای استفاده کنید. یعنی شما قادر خواهید بود پس از استفاده از h1 ا تگ بعدی h2 استفاده نمایید. 

دیگر نگران این مسئله نخواهید بود که ممکن است موتورهای جستجو، به دلیل استفاده از عنوان های متعدد به شما ایراد بگیرند. زیرا با استفاده از این تگ های زنجیره ای، موتورها نیز قادر هستند تشخیص دهند که عنوان ها در اصل زیر مجموعه هم می باشند. 

اصول اولیه برای بالا بردن سئو سایت 

بالا بردن سایت در سرچ گوگل

اولین اصلی که باید برای بالا بردن سئو وب سایت مد نظر قرار دهید، انتخاب یک دامنه مناسب و بدون اشکال برای وب سایت خودتان است. علاوه بر ان انتخاب یک سرور پایدار نیز می تواند از اهمیت بالایی در بهینه سازی سایت برخوردار باشد. 

زمانی که این سوال مطرح می شود که چگونه رتبه سایت را افزایش دهیم؟ باید بگوییم رعایت اصول اولیه سئو سایت در اولویت قرار دارد. به همین دلیل باید ابتدا با این اصول اولیه آشنا شویم. تا قادر به رعایت آنها بوده و سئو وب سایت را بالا ببریم. 

اولین اصل برای بالا بردن سئو سایت انتخاب کلمه کلید مناسب است. سایت های مختلفی در این زمینه فعالیت دارند و به شما کمک می کنند تا کلمه کلید مناسبی را مرتبط با وب سایت خود انتخاب کنید. این که در مورد کلمات کلیدی و استفاده از آنها تحقیق کنید، می تواند به تجربه نیاز داشته باشد.

اما شما قادر هستید با استفاده از گوگل ادوردز به راحتی کلمه کلیدی مناسبی را برای سایت خود انتخاب کنید. 
دومین اصل برای بالا بردن رتبه وب سایت، هدف قرار دادن این کلمه کلیدی انتخاب شده است.

شما باید از کلمه کلیدی هم در متن و هم در عنوان ها بهره ببرید. زیرا این مسئله می تواند تا حدود زیادی در سئو محتوای سایت شما تاثیر گذار باشد. 

به خاطر داشته باشید که برخی از تگ ها همچون S, H1-6, title و em نسبت به دیگر تگ ها از اهمیت بیشتری برخوردار هستند. از این رو سعی کنید زمانی که در حال استفاده از کلمه کلیدی اصلی متن هستید، در ابتدای این تگ ها آن را قرار دهید. 

هر یک از تگ هایی که در محتوای سایت استفاده می شود، دارای اهمیت و کاربر خاصی است. از این رو باید بدانید از هر تگی در چه جایگاهی استفاده کنید. هرگز تمامی مطالب خودتان را در زیر مجموعه تگ h قرار ندهید. 

سومین اصل برای افزایش رتبه سایت، رعایت کردن اصول اولیه محتوا نویسی است. زمانی که صحبت از اصول اولیه محتوا نویسی می شود، بیشتر افراد تصور می کنند هر چه قدر تعداد h1 ها بیشتر باشد، محتوا نویسی از اصول بهتری برخوردار خواهد بود. 

اما این تصور غلط است. زیرا اصل محتوای خود، متن نوشته ای است که شما برای کاربر آماده و ارائه میدهند. موتور های جستجو و به خصوص گوگل، رو به روز در حال پیشروی به سمت انتخاب محتواهای واقعی است. محتواهایی که به صورت کاربر پسندتر و ساده تر نگارش یافته باشند. 

این مسئله می تواند در زمانی کوتاه به عنوان یکی از اساسی ترین موارد در رتبه بندی سایت توسط گوگل قرار گیرد. به همین دلیل باید در آغاز محتوایی را تولید کنید، که می دانید می تواند به میزان قابل توجهی مخاطب به سمت خود جذب کند. 

پس از آن می توانید اقدام به ویرایش تگ های h  ان محتوا نمایید. با این کار شما حتی به موتور های جستجو نیز این اجازه را میدهند، که سئو و بهینه سازی سایت شما را نیز اسان تر و ساده تر انجام دهند. 

استفاده از موتور های جستجو به عنوان یک راهنما

چگونگی بالا بردن رنکینگ سایت

وقتی به این مسئله فکر می کنیم که چگونه سئو وب سایت را بالا ببریم؟ اولین گزینه ای که به ذهنمان خطور می کند، استفاده از گوگل به عنوان راهنما است. با این که این مسئله به ذهن هر کسی می رسد، اما متاسفانه تعداد کمی از شرکت ها آن را مد نظر قرار می دهند. 

امروزه استفاده از گوشی های هوشمند منجر شده است، تا بیشتر افراد از طریق موبایل های خود در سایت های مختلف به جستجو بپردازند. به همین دلیل باید سایت ها به صورت استایل کدنویسی شوند.

اگر ابتدا اقدام به این حرکت نمایید، می توانید به راحتی رتبه وب سایت خود را از طریق جستجوگرهای موبایل افزایش دهید.

یکی دیگر از موارد مهم استفاده از تجربه های کاربری و تاثیرات آن بر روی بهینه سازی سایت می باشد. باید بدانید که صفحه های بزرگ وب سایت به گونه ای تنظیم شده اند که با حرکت چشم مخاطب سازگار و هماهنگ شوند.

در حالی که باید این صفحه ها را به گونه ای تنظیم نمود که بر روی صفحات کوچک همچون موبایل نیز مورد استفاده قرار گیرد. 

شما باید به این تجربه های کاربران بسیار دقت نمایید. زیرا این مسئله می تواند بازخورد عالی در افزایش بازدید از وب سایت شما داشته باشد. به این طریق نیز رتبه سایت شما در این موتورهای جستجو افزایش می یابد. 

برخی دیگر از موارد مهم در رعایت اصول سئو داخلی

علاوه بر مواردی که یاد شد، باید این نکته را به خاطر داشته باشید که عنوان محتوا در بالا بردن سئو سایت تاثیر بسیاری دارد، علاوه بر آن توضیح صفحاتی که قرار است توسط کاربر مورد بررسی قرار گیرد نیز می تواند حائز اهمیت باشد.

برخی دیگر از موارد همچون رعایت نکات ثانویه و کنترل نمودن جایگاه سایت نیز، تا حدود زیادی در بالا بردن رتبه سایت تاثیر گذار است. 

با استفاده از جت سئو می توانید به راحتی جایگاه سایت خود را در میان سایت های دیگر مشخص نمایید. پس از آن راه مناسب و درست را در بالا بردن جایگاه سایت خود انتخاب نمایید. 

تکنیک های افزایش رتبه سایت با سئو خارجی

آموزش بالا بردن سئو سایت

یکی دیگر از روش هایی که می تواند در بالا رفتن رتبه وب سایت ما تاثیر گذار باشد، استفاده از سئو خارجی است. اما باید بدانیم سئو خارجی در اصل چیست و چه فعالیت هایی را شامل می شود. تمامی فعالیت هایی که شما خارج از سایت خود انجام می دهید، به نوعی ئسو خارجی به شمار می رود. 

گرفتن بک لینک به صورت اصولی می تواند یکی از فعالیت ها در زمینه سئو خارجی به شمار رود. اما باید بگوییم در نهایت هدف از سئو خارجی، نوعی بازاریابی آنلاین می باشد. بازاریابان حرفه ای که برای معرفی و فروش کالاهای مورد نظر خود اقدام به بازاریابی می کنند، در اصل دست به سئو خارجی زده اند. 

از این رو استفاده از شبکه های اجتماعی برای معرفی وب سایت، می تواند نوعی از سئو خارجی برای شما به شمار رود. با این کار مخاطبین بیشتری به وب سایت شما مراجعه نموده و از آن بازدید می کنند. این عمل با مرور زمان قادر است سایت شما را به رتبه یک گوگل برساند. 

پس به همان میزان که سئو داخلی می تواند در بالا بردن رتبه سایت تاثیر گذار باشد، سئو خارجی نیز از اهمیت برخوردار می باشد. بهتر است در استفاده از هر دوی این عملکرد ها بهترین روش را انتخاب نمایید. 

« هر سوال یا نظری دارید فقط کافیه در زیر کامنت بذارید تا کمتر از 24 ساعت بهش پاسخ بدیم »
Avatar پریناز CL در 7 مهر 1398 در 11:11 ب.ظ گفته:

یه رهنمای جامع در خصوص افزایش سئو سایت، ممنونم کارتون عالیه

پاسخ
  نوین سئو نوین سئو در 8 مهر 1398 در 0:56 ق.ظ گفته:

  سلام خدمت شما دوست عزیز
  خواهش میکنم تیم حرفه ای نوین سئو در خدمت شما عزیزان هست تا آموزش های بروز در حوضه سئو و بهینه سازی رو ارائه بدیم

  پاسخ
Avatar mojgan در 12 مهر 1398 در 11:49 ب.ظ گفته:

به نظرم با تولید محتوا عالی میشه سایت هایی با رتبه بالا توی نتایج گوگل داشت و تمرکزمون رو بذاریم روی همین جمله که محتوا پادشاه است خیلی میتونه به روند افزایش رتبه سایت در گوگل کمک کنه
ممنون از مقاله خوبتون

پاسخ
  نوین سئو نوین سئو در 13 مهر 1398 در 9:33 ب.ظ گفته:

  بله دوست عزیز دقیقا همین طور هست که میگید تولید محتوا واقعی و ازرشمند به شدت مهمه

  پاسخ
Avatar مینا در 16 مهر 1398 در 1:25 ق.ظ گفته:

سلام خسته نباشید
الان من این روش هارو برای بالا آمدن در صفحه اول گوگل انجام بدم و هیچ کار دیگه ای نکنم کافیه؟!

پاسخ
  نوین سئو نوین سئو در 20 مهر 1398 در 0:53 ق.ظ گفته:

  سلام سلامت باشید
  خیر شما باید اطلاعاتتون رو در سئو و بهینه سازی ببرید بالا و هر روز آپدیتش کنید ولی خب همین موارد خیلی میتونه برای آمدن به صفحه اول گوگل کمکتون کنه

  پاسخ