چگونه در صفحه اول گوگل قرار بگیریم؟!

نوشته شده توسط حمیدرضا اسماعلی زاده در تاریخ 13 آبان 1398

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (باتشکر، امتیاز شما ثبت شد.)
Loading...

چگونه در صفحه اول گوگل قرار بگیریم؟ موضوع این مقاله از سری مقاله های آموزشی نوین سئو، آوردن سایت به صفحه اول گوگل است. در این مقاله می آموزیم که: چگونه سایت خود را به صفحه اول گوگل برسانیم، رتبه اول در سرچ گوگل، چگونه سایت خود را قوی کنیم، هزینه آمدن به صفحه اول گوگل چقدر است، بالا آمدن سایت در صفحه اول گوگل چگونه است. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

چگونه سایت خود را به صفحه اول گوگل برسانیم؟

شاید تا کنون مطالب زیادی در رابطه با آوردن سایت به صفحه اول گوگل خوانده باشید; اما وب سایت نوین سئو در این مقاله یک سری تکنیک ها و راه حل های آمدن به صفحه اول گوگل را به شما نشان داده که به راحتی می توانید برای وب سایت خود از آن ها استفاده کنید.

رتبه اول در سرچ گوگل: رویایی دست نیافتنی!!!

قائدتا زمانی که رتبه وب سایت شما به صفحه اول ارتقاء پیدا می کند همه چیز زمین تا آسمان فرق می کند. صفحه اول جایی است که گوگل به این نتیجه رسیده است که 10تا از این سایت ها بالاترین کیفیت را دارند و این ها لایق حضور در رتبه های اول تا دهم هستند…

پس موضوع روشن شد شما باید روی وب سایت خود، کارهایی انجام دهید که گوگل به این نتیجه برسد که وب سایت شما دارای 3 اصل مهم در سئو است.

3 اصل مهم قرار گرفتن در صفحه اول گوگل:

  • اعتبار
  • اعتماد
  • ارتباط

این 3 اصلی که در بالا ذکر کردم مهمترین مواردی هست که اگر یک سایت آن را دارا باشد به راحتی لیاقت رتبه اول گوگل را کسب می کند.

قرار گرفتن در صفحه اول گوگل با رعایت 3 اصل مهم سئو

بگذارید راحتتان کنم شما باید به یک روشی در گوگل معروف بشوید تا بتوانید رضایت این موتور جستجوگر را بدست آورید، که من در ادامه مفصل به این موضوع می پردازم.

تاثیر اعتبار سایت در رتبه گیری

همان طور ک گفتم اعتبارسایتتان برای گوگل به شدت مهم است. این اعتبار چطور به دست می آید؟ بگذارید برایتان چند مثال بزنم:

در دنیای واقعی ما پزشکان زیادی داریم اما موردی که قابل ذکر است این می باشد که در بین مردم بخشی از آن ها پزشک X را معتبر و متخصص معرفی میکنند و بخشی از آن ها پزشک Y را یک پزشک کامل و مرجعِ تمام پزشکان قلم داد میکنند.

پس همینطور که مردم از کیفیت پزشکی آن ها صحبت می کنند دقیقا به همین شکل در دنیای وب بسیار مهم است که بقیه سایت ها در مورد سایت شما چه می گویند!؟

زمانی که یک وبسایتی به سایت شما لینک می دهد به این معناست که سایت شما معتبر بوده و این اعتبار را به شما تعلق میدهد. پس اینجا یکی از فاکتور هایی که گوگل به آن پی میبرد که سایت شما معتبر هست یا نه اینجا مشخص می شود.

نتیجه میگیریم که اگر سایتی به شما لینک دهد، یا در انجمنی از شما صحبت کنند و باز هم لینک سایت شما درج شود و یا در شبکه های اجتماعی این لینک ها شیر شوند; گوگل به این نتیجه میرسد که سایت شما معتبر است.

اگر می خواهید در کلمه مشخصی ارتقاء رتبه داشته باشید پس بهتر است با همان کلمه و کلمات مشابه و مترادف آن به شما لینک داده شود.

تاثیر اعتماد سایت در رتبه گیری

برای اثبات خودتان به گوگل باید تلاش کنید تا این موتور جستجوگر به سایت شما کامل اعتماد کند و یقین داشته باشد که شما عالی هستید در زمینه کاری خود یک مرجع کاملید.

خب یکی از مواردی که گوگل می تواند به شما اعتماد کند همان بحث لینک ها و یا بک لینک هاست. اما این جا موضوع چیزی دیگیری است. در این جا مهم هست که چه سایتی به سایت شما لینک می دهد!

مطمئنا لینکی که یک سایت 10ساله به شما میدهد با لینکی که یک سایتی که فقط چندماه هست بوجود آمده به شدت تفاوت دارد، یا سایتی که در زمینه کاری شما بهتان لینک می دهد باز هم با لینکی که سایت غیر مرتبط به شما می دهد متفاوت است و یا سایتی که در صفحه خود فقط به شما لینک داده است با سایتی که به شما و هزاران نفر لینک داده باز متفاوت است.

بحث دیگری که برای جلب اعتماد گوگل مهم می باشد این هست که در زمینه کاری خودتان مقالات دسته اول و کاربردی زیادی تهیه کنید از این رو گوگل شما را مرجع قلمداد می کند.

ارتباط…!

ارتباط به این معناست که:

  • محتوای وبسایت شما چقدر با موضوع کلی سایتتان مرتبط است؟!
  • بک لینک های سایت شما از سایت های مرتبط با زمینه کاری خودتان دریافت شده است یا خبر؟!
  • ظاهر و کیفیت قالب سایتتان طوری هست که به راحتی کاربر با آن ارتباط برقرار کند؟!
  • آیا سرتاسر وبسایتتان به یک دیگر مرتبط است؟ حتی ساب دامین های سایت!
  • آیا از طریق لینک سازی های داخلی صفحات سایت را به یک دیگر مرتبط کرده اید؟! (شبکه تار عنکبوتی)

مواردی که در بالا ذکر شد را روی مقالات و سایتتان بررسی کنید و اگر نقض این موارد بود حتما آن ها را به درستی تصحیح کنید تا موضوع ارتباطی سایتتان نیز کامل شود رتبه سایتتان افزایش پیدا کند.

هزینه آمدن به صفحه اول گوگل!

قطعا این که به صفحه اول گوگل برسید نیازمند صرفه هزینه مالی و هزینه زمانی می باشد. شما باید بسیار روی سایت خود زمان بگذارید و فقط کافیه که این 3 اصلی که در بالا ذکر شد را کامل رعایت کنید تا رضایت گوگل را جلب کنید.

توجه داشته باشید مواردی که در بالا ذکر کردیم را باید به صورت آهسته و پیوسته انجام دهید تا گوگل به صورت طبیعی با سایت شما رفتار کند و رتبه آن را کم کم ارتقاء دهد تا به صفحه اول گوگل برسید.

نتیجه گیری

در صفحه اول گوگل رقابت بسیار زیادی وجود دارد و تنها سایت هایی موفق می شوند که به این جایگاه دست پیدا کنند که از اصول 3 گانه یعنی: اعتبار سایت، اعتماد گوگل و ارتباط معنایی توجه داشته باشید.

آمدن به صفحه اول گوگل سخت نیست فقط باید به صورت آهسته و پیوسته عمل کنید و کاری کنید که کاربران از محتوای سایت شما رضایت داشته باشند و هرگز به سراغ خرید بک لینک و کارهایی که مخالف گوگل هست نروید که به شدت ضربه میخورید.

همین مقاله ای که همینک در صفحه اول گوگل قرار دارد و شما در حال خواندن آن هستید دقیقا با اصول 3 گانه ای که آموزش داده شد به این جایگاه دست یافت.

منابع : searchenginewatch.com , neilpatel.com , backlinko.com , searchengineland.com

مطالب مرتبط

« هر سوال یا نظری دارید فقط کافیه در زیر کامنت بذارید تا کمتر از 24 ساعت بهش پاسخ بدیم »