آموزش سئو سایت های خبری

نوشته شده توسط حمیدرضا اسماعلی زاده در تاریخ 19 مهر 1398

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (باتشکر، امتیاز شما ثبت شد.)
Loading...
سئو وب سایت های خبری

سئو سایت های خبری (SEO Site News) موضوعی است که در این مقاله تیم نوین سئو آموزش داده است و سعی کرده ایم که با معرفی راز ها و تکنیک های سئو سایت های خبری توانایی آن را داشته باشید که این کار را به درستی انجام دهید و رتبه سایت خبری خود را در گوگل ارتقاء بخشید. پس حتما تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

بهبود سئو وب سایت خبری چگونه است؟

سئو سایت های خبری همچون دیگر سایت ها روز به روز اهمیت بیشتری می یابد در عصر حاضر شاهد این مسئله هستیم که وب سایت های خبری بسیاری، هر روز در حال فعالیت و اطلاع رسانی به مردم می باشند. کم کم بیشتر ناشران تلاش می کنند تا نسخه های چاپی خود را کاهش دهند.

زیرا با این کار افراد راحت تر به اخبار دسترسی یافته، و در مصرف کاغذ نیز به شکل باور نکردنی صرفه جویی می شود. اگر سایت های خبری موفق شوند در موتور های جستجو رتبه ای بالا بدست آورند، بدون شک می توانند موفق تر شوند.

البته امروزه شاهد پیشرفت بالای استفاده از سایت های خبری مجازی هستیم. حتی می توانیم بگوییم این پیشرفت هر روز بیشتر از دیروز است. اما چه چیزی منجر می شود تا ما بتوانیم به یک سایت خبری عالی و معتبر دسترسی یابیم؟

باید بگوییم که سایت های خبری پیشینه ای غنی دارند. یعنی از همان روزی که فضای مجازی آغاز به فعالیت نمود، بیشتر سایت ها به صورت خبری فعالیت می کردند. از طرفی دیگر سایت های خبری از جمله محبوب ترین وب سایتها در دنیای مجازی به شمار می روند. 

چون به راحتی می توانید در هر جا که هستید به اخبار روز ایران و جهان دسترسی داشته باشید. با وجود وب سایت های خبری، حقیقتا به این باور برسیم که دنیای مجازی دهکده ای کوچک است. همه از حال یکدیگر مطلع هستند. حتی از جزئیات زندگی برخی نیز می تواند در این فضا اطلاعات کسب نمود.

بهینه سازی سایت خبری

دلایل بهینه سازی سایت خبری در سالهای اخیر

در سالهای اولیه این وب سایتها به دلیل داشتن مخاطبین بالا، و ارائه مطالب به روز، چندان به دنبال سئو سایت های خود نبودند. حتی می توانیم بگوییم بهینه سازی سایت برای سایتها خبری هیچ اهمیتی نداشت. اما تکنولوژی در حال پیشرفت است. 

هر روز که شبکه های اطلاع رسانی بیشتری وارد بازار شد، سایت های خبری نیز این ترس را احساس کردند که ممکن است پایان کار آنها نزدیک باشد. شبکه هایی همچون تلگرام، اینستاگرام، واتساپ و.. منجر شد کاربران راحت تر و بهتر به اخبار روز دسترسی یابند.

از این رو بازدید از وب سایت های خبری هر روز کمتر و کمتر شد. می توانیم بگوییم تنها عاملی که منجر شد تا سایت های خبری نیز به فکر بهینه سازی سایت های خود بیفتند، همین مسئله بود. اما باید بگوییم سئو این سایت های خبری، متفاوت از دیگر سایت ها می باشد. 

ما قصد داریم در این مطلب برای شما برخی از راهکارهای سئو سایت های خبری را بیان نماییم. اگر در این مورد اطلاعات کاملی بدست آورید، بدون شک می توانید راحت تر اقدام به سئو وبسایت های اطلاع رسان خود نمایید. 

استراتژی سئو سایت خبری

می دانیم که برخی از قوانین سئو در مورد تمامی سایت ها باید رعایت شود. مثلا شما باید همیشه محتوایی با کیفیت بالا در وب سایت خود منتشر کنید. اما این مسئله را می دانیم که تمامی سایت ها با یک روش بهینه سازی سایت، موفق به کسب رتبه در موتورهای جستجو نخواهند شد.

از این رو برای اقدام به بهینه سازی سایت های خبری، باید این مسئله را بدانیم که برخی عوامل از تاثیر بیشتری برای سئو وب سایت برخوردار هستند. ما به برخی از این راهکارها اشاره خواهیم نمود. 

بخش اخبار گوگل

اطمینان از نمایش محتوای شما در بخش اخبار گوگل

اولین مسئله ای که باید درسئو سایت های خبری به ان اشاره نماییم، اطمینان از نمایش محتوای وب سایت در بخش اخبار گوگل است. محتوای شما باید حتما در بخش Google News نمایش داده شود. حال باید بدانیم چگونه این عمل را انجام دهیم. 

اولین قدم کسب اطمینان از استاندارد بودن محتوای شما با قوانین گوگل است. بیشتر منابع خبری که از اعتبار بالایی برخوردار هستند، به این دستورالعمل پایبند هستند. پس از آن باید راهنمای فنی وب سایت خود را مورد بررسی قرار دهید. 

باید اطمینان کسب نمایید که گوگل به عنوان یک موتور جستجو سایت شما را شناخته است. علاوه بر آن می داند کدام یک از صفحات سایت شما، مربوط به اخبار روز است. پس از اتمام این مراحل، نوبت به ارسال سایت برای گوگل می رسد. باید گوگل سایت شما را تایید کند.

اگر تمامی این مراحل را به درستی انجام داده باشید، شاهد خواهید بود که گوگل سایت شما را پس از 2 یا 3 هفته تایید می کند. پس از این که از تایید گوگل مطمئن شدید، باید به سراغ تولید محتوا هایی قوی و مناسب بروید.

اشتراک گذاری اخبار شما در شبکه های اجتماعی دیگر، بهینه سازی کلمات کلیدی، خاص بودن محتوای وب سایت و.. همگی در رتبه بندی وب سایت شما در گوگل تاثیر گذار خواهد بود. 

محتوای همیشه سبز

استفاده از استراتژی تولید محتوای Evergreen

همه ما تصور می کنیم که نوشن اخبار روز دنیا، میتواند رتبه سایت را بالا برده و بازخورد بهتری داشته باشد. اما به این مسئله توجه نمی کنیم که مقالات روز عمر کوتاهی دارند. ممکن است در حرکت اول، بازخورد بالایی در سایت خود مشاهده نمایید.

اما هر روز بازدید از این خبر کمتر و کمتر می شود. تا این که به کلی ماهیت خود را از دست می دهد. به همین دلیل باید برای این که بازدید از سایت همیشه فعال و بالا باشد، خبرهای قبلی را با خبرهای دیگر پوشش دهید.

اما اگر قصد دارد بر روی همان مسئله مانور دهید، و مطلب شما همیشه به روز باشد. باید محتوا های خود را به صورت همیشه سبز ارائه دهید.

محتواهای همیشه سبز در اصل محتوا هایی هستند که برای مدتی طولانی بازخورد دارند، یعنی به نوعی گذشت زمان منجر به حذف آنها نمی شود. 

افزایش رتبه سایت خبری

استفاده از وب سایت در موبایل

یکی دیگر از موارد مهم که باید در مورد سایت های خبری به آن توجه نماییم، قابلیت استفاده از سایت در موبایل است. می دانیم که گوش های هوشمندی که امروزه وارد بازار شده اند، توانسته اند جایگزین های مناسب و همیشگی برای سیستم ها شوند. 

از این رو سایت خبری نیز باید قابلیت این را داشته باشد که بر روی گوشی های هوشمند نمایش داده شود. می توان گفت بیش از 90 درصد مردم امروزه اخبار را از طریق تلفن های خود دنبال می کنند. سایت های خبری باید حتما ریسپانسیو باشند تا بتوانند بازخورد مناسبی داشته باشند. 

البته شما می توانید برای سئو سایت های خبری خود از AMP استفاده کنید. این تکنولوژی به شما اجازه می دهد تا وب سایت ها را با سرعتی بالا بر روی موبایل تماشا نمایید.

معماری سایت های خبری

معماری مشخص و واضح برای سایت های خبری

سایت های خبری به دلیل بزرگ بودن و رشد بالایی که دارند، نوعی حالت ویژه برای بهینه سازی سایت به شمار می روند. این که شما سایت خود را به چه شکل معماری نمایید، از اهمیت بالایی برخوردار است.

اگر معماری سایت شما درست باشد، هم منجر می شود تا موتور جستجو راحت تر سایت شما را رتبه بندی کند، هم کاربران به هر بخشی که بخواهند دسترسی داشته باشند. به همین دلیل باید سازماندهی مناسبی برای وب سایت خود انجام دهید. 

باید بدانید از چه برچسب ها و دسته بندی هایی برای سایت استفاده کنید، یا این که تگ ها و محتواهای شما باید چگونه باشد، تا بتواند کاربر را به سمت شما هدایت کند. با این حساب باید بگوییم عمق محتوایی که در وب سایت شما منتشر می شود، بسیار حائز اهمیت است.

شما باید تعداد کلیک هایی که کاربر را به صفحه اول مطلب می رساند، تا حد امکان کاهش دهید. می دانیم که موتورهای جستجو با دنبال کردن لینک ها از صفحه ای به صفحه ی دیگر منتقل می شوند. حال تصور کنید برای رسیدن به سایت شما نیازی به دور زدن های طولانی نباشد.

مسلما گوگل بهتر و مناسب تر می تواند وب سایت خبری شما را رتبه بندی نماید. یکی دیگر از روشهایی که می تواند ساختار سایت شما را بهبود ببخشد، صفحه بندی وب سایت است. حتما بسیار با این مسئله رو به رو شده اید، که برخی از وب سایت ها به جای صفحه بندی سایت، از کلمات ” قبلی” و” بعدی” در انتهای صفحات خود استفاده کرده اند.

این مسئله نمی تواند منجر به افزایش رتبه سایت شود. بهتر است با صفحه بندی به اربر این امتیاز را دهید که راحت از صفحه ای به صفحه دیگر رود. بیشترین مسئله ای که سایت شما را به رتبه بالایی در موتور جستجو می رساند، رضایت کاربر است.

افزایش سرعت ایندکس سایت خبری

سئو سایت های خبری با بالابردن سرعت ایندکس

زمانی که صحبت از سایت های خبری می کنیم، به این معنا است که کاربر نیاز دارد تا سرعت بالایی برای رسیدن به صفحات دیگر داشته باشد. پس با سئو سایت باید این امتیاز را برای کاربر ایجاد کنیم. چند عامل در سئو منجر می شود تا سرعت ایندکس وب سایت شما افزایش یابد.

استفاده از نقشه سایت، هاست ها و… از جمله ی این عملکردها هستند. این نکته را به خاطر داشته باشید که شما نمی تواند به همان روش که برای دیگر سایت ها نقشه ارائه می کنید، برای سایت های خبری نیز نقشه تهیه کنید. گوگل برای تهیه نقشه ین سایت ها روش های دیگری ارائه نموده است.

نقشه هایی که برای سایت های خبری تهیه می شود، باید دارای 1000 URL باشد، یا این که کمتر از این مقدار باشد. اگر وب سایت شما دارای URL های بیشتری بود، می توانید آنها را به چند نقشه ی دیگر در سایت اضافه نمایید. 

این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که وجود بیش از 50000 لینک در نقشه های سایت خبری می تواند مشکل ساز شود. پس باید این لینک ها کمتر از حد معمول باشند. اگر قصد دارید ربات اخبار گوگل را به سمت سایت خود جذب نمایید، باید هر روز مقاله های خبری جدید به سایت بیفزایید. 

اما زمانی که شما مقاله جدیدی را در سایت خود قرار دادید، به دنبال ایجاد نقشه جدید نروید، بلکه همان نقشه موجود سایت را به روز رسانی کنید. باید یاد آوری نماییم که نقشه های سایت خبری تنها قادر هستند اخبار دو روز گذشته را در خود حفظ نمایند. 

زمانی که اقدام به ایجاد نقشه سایت خبری نمودید، این مسئله را مد نظر قرار دهید که به هیچ عنوان از پلاگین های گوگل استفاده نکنید. شما باید از پلاگین های غیر از گوگل برای این کار بهره مند شوید. 

معمولا موتور های جستجو همچون گوگل به دنبال سایت هایی هستند که اخبار و محتوای خود را به روز رسانی می کنند. این تناوب در انتشار محتوا می تواند تاثیر بسزایی در شناخت سایت شما توسط گوگل بگذارد. زیرا وقتی شما هر روز اقدام به انتشار مطلب جدیدی نمودید، گوگل با هر بار جستجو سایت شما را خواهد یافت.

همین مسئله منجر می شود تا بیشتر به سراغ وب سایت شما رود. اما باید بگوییم ارسال محتوا به تنهایی نمی تواند برای رتبه بندی در گوگل موثر باشد. شاید سایت های خبری بسیاری باشند که هر روزه اخبار متعددی منتشر می کنند. اما از آنجایی که این محتوا های از ارزش بالایی برخوردار نیستند، نمی توانند منجر به کسب موفقیت برای سایت گردند.

پس ارسال محتوای با ارزش از ارسال محتوای زیاد مهمتر است. بیش از حد پست نگذارید، و بیشتر به دنبال انتشار محتواهای ارزشمند باشید. هرگز به دنبال انتشار محتواهای تکرار شده نروید. اگر قصد دارید سئو سایت خود را به درستی انجام دهید، باید این نکته را بدانید که استفاده از مطالب تکراری می تواند حتی تاثیر متضادی برای سایت شما داشته باشد.

تلاش کنید از صفحات ناخواسته ای که در وب سایت شما باز می شود، به شدت خودداری نمایید. این نکته نیز می تواند تاثیر بالایی در افزایش سرعت بهینه سازی وب سایت شما داشته باشد.

سئو سایت های خبری نسبت به دیگر سایت ها از تفاوت های عمده ای برخوردار است. می دانیم که بیشتر کاربران به سایت های خبری مراجعه می کنند تا از جدید ترین اخبار روز دنیا مطلع شوند، به همین دلیل اخباری را دنبال می کنند که دارای تاریخ انقضا است. 

شما با سئو سایت خود می توانید به بهینه سازی سایت خبری خود کمک شایانی نمایید. این تنها کاری است که به شما کمک می کند کاربران خود را از دست ندهید، و در برابر رقبای دیگر خود قوی بمانید. حتما استراتژی های موثر خود را برای بهینه سازی وب سایت به کار ببرید.

اگر سایت مپ شما دارای URL های بیشتری بود، می توانید آنها را به چند نقشه ی دیگر در سایت اضافه نمایید. 
این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که وجود بیش از 50000 لینک در نقشه های سایت خبری می تواند مشکل ساز شود. پس باید این لینک ها کمتر از حد معمول باشند. اگر قصد دارید ربات اخبار گوگل را به سمت سایت خود جذب نمایید، باید هر روز مقاله های خبری جدید به سایت بیفزایید. 

اما زمانی که شما مقاله جدیدی را در سایت خود قرار دادید، به دنبال ایجاد نقشه جدید نروید، بلکه همان نقشه موجود سایت را به روز رسانی کنید. باید یاد آوری نماییم که نقشه های سایت خبری تنها قادر هستند اخبار دو روز گذشته را در خود حفظ نمایند. 

زمانی که اقدام به ایجاد نقشه سایت خبری نمودید، این مسئله را مد نظر قرار دهید که به هیچ عنوان از پلاگین های گوگل استفاده نکنید. شما باید از پلاگین های غیر از گوگل برای این کار بهره مند شوید. 

معمولا موتور های جستجو همچون گوگل به دنبال سایت هایی هستند که اخبار و محتوای خود را به روز رسانی می کنند. این تناوب در انتشار محتوا می تواند تاثیر بسزایی در شناخت سایت شما توسط گوگل بگذارد. زیرا وقتی شما هر روز اقدام به انتشار مطلب جدیدی نمودید، گوگل با هر بار جستجو سایت شما را خواهد یافت.

همین مسئله منجر می شود تا بیشتر به سراغ وب سایت شما رود. اما باید بگوییم ارسال محتوا به تنهایی نمی تواند برای رتبه بندی در گوگل موثر باشد. شاید سایت های خبری بسیاری باشند که هر روزه اخبار متعددی منتشر می کنند. اما از آنجایی که این محتوا های از ارزش بالایی برخوردار نیستند، نمی توانند منجر به کسب موفقیت برای سایت گردند.

پس ارسال محتوای با ارزش از ارسال محتوای زیاد مهمتر است. بیش از حد پست نگذارید، و بیشتر به دنبال انتشار محتواهای ارزشمند باشید. هرگز به دنبال انتشار محتواهای تکرار شده نروید. اگر قصد دارید افزایش رنک سایت خود را به درستی انجام دهید، باید این نکته را بدانید که استفاده از مطالب تکراری می تواند حتی تاثیر متضادی برای سایت شما داشته باشد.

تلاش کنید از صفحات ناخواسته ای که در وب سایت شما باز می شود، به شدت خودداری نمایید. این نکته نیز می تواند تاثیر بالایی در افزایش سرعت بهینه سازی وب سایت شما داشته باشد.

سئو سایت های خبری نسبت به دیگر سایت ها از تفاوت های عمده ای برخوردار است. می دانیم که بیشتر کاربران به سایت های خبری مراجعه می کنند تا از جدید ترین اخبار روز دنیا مطلع شوند، به همین دلیل اخباری را دنبال می کنند که دارای تاریخ انقضا است. 

شما با سئو سایت خود می توانید به بهینه سازی وب سایت خبری خود کمک شایانی نمایید. این تنها کاری است که به شما کمک می کند کاربران خود را از دست ندهید، و در برابر رقبای دیگر خود قوی بمانید. حتما استراتژی های موثر خود را برای بهینه سازی وب سایت به کار ببرید.

مطالب مربتط :

سئو سایت خبری

سئو سایت فروشگاهی

سئو سایت وردپرسی

سئو سایت شرکتی

چگونه سئو سایت را بالا ببریم

« هر سوال یا نظری دارید فقط کافیه در زیر کامنت بذارید تا کمتر از 24 ساعت بهش پاسخ بدیم »